Akupunktura i rehabilitacja

Lecznica nasza stara się łączyć metody klasyczne leczenia z metodami naturalnymi. Do tych drugich można zaliczyć akupunkturę, laseroterapię i homeopatię.

Akupunktura (jak i wywodzące się z niej inne metody refleksoterapii) znalazła wiele zastosowań w lecznictwie małych zwierząt. Jest szczególnie przydatna w zwalczaniu schorzeń neurologicznych i ortopedycznych. Należy tu wymienić dysplazję stawów kręgosłupa. W naszej lecznicy z dużym powodzeniem stosujemy tę metodę terapii w leczeniu porażeń jamniczych, przy których medycyna konwencjonalna nie jest w stanie sobie poradzić. Ze względu na swoje działanie spazmolityczne wykorzystuje się ją w leczeniu wszelkich stanów spastycznych dotyczących zarówno mięśni szkieletowych jak i gładkich (kolka nerkowa, kolka jelitowa, szczękościsk). Wywiera również wpływ stymulacyjny na układ odpornościowy i dlatego jest stosowana w przypadku chorób zakaźnych (nosówka, parwowiroza, katar koci).

Fizykoterapia i rehabilitacja

Fizykoterapia jest działem lecznictwa zajmującym się leczeniem i zapobieganiem chorobom przy użyciu metod fizycznych. W tym celu wykorzystuje się czynniki fizyczne występujące w przyrodzie oraz wytwarzane przez różnego rodzaju urządzenia. Fizykoterapia znajduje szczególne zastosowanie w rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej. Jest ona nie tylko przydanym, ale często niezbędnym elementem leczenia pacjentów z chorobami ortopedycznymi i neurologicznymi. Nie wszystkie choroby można leczyć operacyjnie albo farmakologicznie. Zastosowanie prostych, choć pracochłonnych metod może przynieść sukces tam, gdzie zawiodły inne sposoby leczenia. Jeżeli zabieg chirurgiczny jest konieczny to ta dziedzina opieki nad pacjentem może bardzo poprawić wyniki zabiegu i znacznie zwiększyć końcowe efekty leczenia.

W naszej lecznicy stosujemy następujące metody fizykoterapii:

  • akupunktura
  • laseroterapia
  • elektrostymulacja
  • termoterapia
  • światłolecznictwo
  • wibracje
  • masaże
  • ćwiczenia fizyczne bierne i czynne