O nas

Jestśmy małżeństwem lekarzy weterynarii, którzy od ponad 20 lat starają się jak najlepiej służyć naszym braciom mniejszym. W naszej praktyce w celu uzyskania jak najlepszych efektów leczniczych łączymy najowocześniejsze osiągnięcia medycyny akademickiej (RTG, USG, EKG…) z różnymi formami terapii naturalnych wykorzystujących zdolności organizmu do jego samoregulacji i samoregeneracji. Staramy się patrzeć na pacjenta holistycznie czyli traktować go jako jedną całość, a nie … poszczególnych narządów. Do każdego zwięrzęcia podchodzimy w sposób indywidualny, wierząc, że jest on wyjątkowym, niepowtarzalnym i wymaga dobrania specyficznych dla niego leków i form terpii.

Z tego też wynika nasze podejście do medycyny. Nie dzielimy jej na medycynę akademicką czy też alternatywną, tylko na dobrą i złą. „Dobra medycyna” to ta, która wykorzystuje najkorzystniejsze w danym przypadku formy leczenia. Dlatego tez oprócz całego arsenału metod medycyny akademickiej stosujemy również: medycyne chińską, ziołolecznicwo, homeopaty i szereg innych metod nauralnych. Naszą specjalnością jest fizykoterapia rehabilitacja w chorobach nasządu ruchu. Szczególnie dobre efekty uzyskujemy stosując akupunkturę w leczeniu schorzeń otropedycznych i neurologicznych.

Nasz styl życia to szeroko rozumiana ekologia. Żyć „pro-eko” tzn:

  • zachować szacunek o wszystkich żywych stworzeń,
  • chronić środowisko nautralne i starać się zachować je w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń,
  • żyć zgodnie z prawami natury,
  • utrzymywać jakość …,
  • wykorzystywać naturalne metody profiliaktyki i leczenia zwierząt.

Staramy się propagować nasze idee zarówno wśród lekarzy weterynarii jak i właścicieli czworonogów. Między innymi prowadzimy wykłady z akupunktury zwierząt dla lekarzy weterynarii, uczestników studium specjalizacyjnego z chirurgi weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, czy tez zajęcia z „Tradycyjnej Medycyny Chińskiej dla właścicieli psów” na Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu. Jesteśmy też autorami publikacji  tej dziedziny zarówno w prasie popularnej jak i fachowej.

Edyta Madejek-Garstka i Zbigniew Garstka