Ziołolecznictwo

Nie jedna osoba słysząc o fitoterapii czyli o leczeniu ziołami zapyta :
-„Dlaczego akurat zioła? Przecież to takie stare, nie modne i nie na czasie!
W dobie wysoko rozwiniętej medycyny i całej gamie fantastycznych leków ,które już powinny wyleczyć wszystko i wszystkich czy warto sięgać po wiekowe receptury naszych prababć ,wiejskich znachorów czy niewykształconych zielarzy”? Doświadczenie wielu ludzi podpowiada, że warto. Okazuje się nawet, że wbrew sceptykom, którzy na łamach prasy, telewizji i internetu starają się zniechęcić do sięgania po tzw. preparaty naturalne (w tym zioła), zainteresowanie środkami leczniczymi pochodzenia roślinnego stale rośnie. Wynika to z faktu ich mniejszej toksyczności w porównaniu z medykamentami pochodzenia chemicznego ,i ich niekwestionowanych właściwości pro zdrowotnych oraz tego, że ich stosowanie nie wyklucza absolutnie zażywania innych lekarstw … przez lekarza.
Tak więc leki roślinne mogą być podawane zapobiegawczo, pomocniczo a także jako czynnik zwiększający działanie lub spowalniający występowanie skutków ubocznych leków syntetycznych.

Obecnie właściciele zwierząt przeważnie już rozumieją, że nadużywanie tabletek może być niebezpieczne i zachowują ostrożność w ich stosowaniu, skłaniając się w stronę leczenia preparatami z grupy tzw. naturalnych.
Nie mają jednak racji ci, którzy dochodzą skrajnej negacji „całej tej chemii”. W pewnych konkretnych sytuacjach należy uznać antybiotyk czy lek wspomagający pracę serca za wiodący, a terapię ziołami jako uzupełniającą, pozwalającą ograniczyć skutki uboczne leczenia podstawowego, ułatwiających odzyskiwanie sił i zachowanie ich do późnej starości.

Zalety stosowania preparatów ziołowych.

  • wielokierunkowość działania,
  • niezawodność w chorobach przewlekłych,
  • ogromne bogactwo witamin, enzymów, mikroelementów, biokatalizatorów i innych,
  • dobra tolerancja,
  • odpowiednio dobrane i stosowane nie wykazują skutków ubocznych.

POWSZECHNIE STOSOWANA STRATEGIA OSIĄGANIA NATYCHMIASTOWEGO EFEKTU BEZ OGLADANIA SIĘ NA TO, CO BĘDZIE JUTRO- ZAWODNA NA CALEJ LINII.